UA-158746655-1
0
Zdrowa skóra

Zdrowa skóra- jak o nią dbać?

By 18 lutego, 2020 No Comments

Zdrowa skóra to oznaka dobrego zdrowia i kondycji psychicznej. Niestety wymaga ona codziennej pielęgnacji. Nawet jeden nieprawidłowy ruch może doprowadzić do zatkania porów na skórze twarzy lub też do powstania suchych zmian w okolicach ramion, czy ud. Niektóre kobiety nie muszą wkładać żadnego wysiłku, aby ich skóra prezentowała się doskonale. Odpowiadają za to nie tylko zdrowe nawyki żywieniowe, ale również geny. W jaki sposób należy zadbać o skórę, aby prezentowała się wręcz doskonale?

Oto 5 sposobów na piękną i promienną skórę!

1. Stosowanie kremów z filtrem UV

Kremy z filtrem UV, zapobiegają przedostawaniu się promieni UV wgłąb skóry. Zazwyczaj kremy te stosowane są w porze letniej, kiedy słońce niemal pali skórę, jednak należy pamiętać, że zimą słońce również negatywnie wpływa na skórę, gdyż odbija się od tafli śniegu i ze zdwojoną siłą uderza w okolice twarzy, szyi i innych, odkrytych części ciała. Promienie UV powodują nie tylko powstawanie przebarwień na skórze, ale doprowadzają również do powstawania zmarszczek i chorób nowotworowych skóry. Warto pamiętać, o tym, aby krem miał SPF przynajmniej 30. 

2. Unikanie używek

Spożywanie alkoholu, czy palenie papierosów doprowadza do odwodnienia skóry oraz do niszczenia warstwy lipidowej skóry. Dodatkowo powstaje wiele wolnych rodników, które pogarszają wygląd i kondycję skóry, nie tylko twarzy. To sprawia, że warto zrezygnować całkowicie z palenia papierosów, a spożywanie alkoholu ograniczyć do minimum. Alternatywnym, zdrowym sposobem na zminimalizowanie napięcia może być medytacja i techniki relaksacyjne, które odprężają skórę. Dzięki temu nie tylko nie zaszkodzimy skórze, ale dodatkowo zadbamy o jej napięcie. 

3. Dobór odpowiedniej pielęgnacji 

Ważny jest także dobór odpowiedniej pielęgnacji. Mowa tutaj o żelach oczyszczających, kremach, balsamach, czy kwasach. Pielęgnacja skóry powinna być stosunkowo prosta. Nie trzeba w tym celu kupować kremów za kilkaset złotych. Znacznie lepszy efekt dają kremy, które w swoim składzie mają ceramidy i witaminę A. Tak naprawdę pielęgnacja powinna składać się z żelu oczyszczającego, peelingu mechanicznego lub enzymatycznego oraz kremu odżywczego i nawilżającego. Osoby zmagające się z trądzikiem powinny zwracać szczególną uwagę na retinoidy, dzięki którym walka z problemem skórnym może okazać się znacznie szybsza i łatwiejsza. Osoby zmagające się z przebarwieniami powinny stosować kremy zawierające witaminę C lub też do ulubionego kremu powinni dodać kilka kropli czystej witaminy C dostępnej w sklepach zielarskich i aptekach.

4. Spożywanie warzyw i owoców

Spożywanie warzyw i owoców jest bardzo ważne. W owocach i warzywach znajduje się wiele antyoksydantów, które usuwają wolne rodniki odpowiadające za starzenie się skóry. Wystarczy włączenie nawet niewielkich ilości tych składników do diety, aby odczuć znaczną różnicę!

5. Regularne picie wody

Każdego dnia powinniśmy spożywać 2-3 litry wody. Należy pamiętać, że woda oczyszcza narządy wewnętrzne i przyspiesza przemianę materii, co z pewnością korzystnie wpływa na skórę. Woda poprawia również elastyczność skóry oraz reguluje jej koloryt. 

Wojciech Kowalski

Wojciech Kowalski

Już wkrótce tu coś o sobie napiszę :)

Leave a Reply